W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na oklejanie karoserii samochodu. Powody takiej modyfikacji są dwa. Po pierwsze umożliwia to szybką zmianę koloru auta, po drugie zaś pozwala zadbać o lakier. Niejednokrotnie można się spotkać jednak z obawami, czy działanie tego typu nie wpłynie negatywnie na zewnętrzną powłokę pojazdu. W naszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnimy, czy pod wpływem oklejania samochodu może się zniszczyć karoseria.

Na czym polega oklejenie samochodu?

Oklejenia samochodów znane także jako car wrapping to coraz popularniejszy trend wśród właścicieli pojazdów na całym świecie. Dzięki temu działaniu mogą oni nie tylko znacząco zmodyfikować wygląd auta, ale także doskonale go zabezpieczyć. Profesjonalnie dobrana i przyklejona folia świetnie się prezentuje, a dodatkowo zapewnia karoserii najwyższy stopień ochrony. Mity dotyczące tego, że może ona uszkodzić lakier są więc całkowicie nieprawdziwe. Opinie tego typu pochodzą prawdopodobnie od kierowców, którzy powierzyli oklejanie przypadkowym osobom. Jeśli usługa zostanie wykonana przez profesjonalną ekipę, lakier będzie bezpieczny, a do tego chroniony przed uszkodzeniami.

W jaki sposób oklejenia samochodu chroni karoserię?

Dzięki odpowiednio dobranej folii powłoki lakiernicze są chronione nie tylko przed czynnikami atmosferycznymi, ale także przed wszelkimi zarysowaniami. W tym celu najczęściej stosuje się folię PPF, która zabezpiecza lakier przed rysami czy kamieniami. Zapewnia ona także ochronę przed solą drogową oraz innymi zewnętrznymi czynnikami, które mogłyby uszkodzić powierzchnię. Jej ważną funkcją jest również ochrona przed promieniowaniem UV, a tym samym przed wyblaknięciem lakieru. Warto wiedzieć, że jest ona odporna na agresywne chemikalia, takie jak ptasie odchody, żywica drzewna i smary, które mogą trwale uszkodzić powierzchnię.

Nie są to jednak wszystkie zalety folii stosowanej do ochrony karoserii. Nie dość, że jest ona praktycznie niewidoczna na powierzchni samochodu, to dodatkowo posiada funkcję samoleczenia. Dzięki niej drobne zarysowania, a nawet nacięcia mogą zniknąć pod wpływem działania promieni słonecznych lub gorącej wody. Wszystko to sprawia, że samochód przez cały czas prezentuje się niezwykle estetycznie. Warto także wiedzieć, że folię można w każdym momencie można zdjąć bez obawy o stan powłoki lakierniczej pod spodem. Pozostanie ona dokładnie w takim samym stanie, jak w dniu nałożenia folii.

Podsumowując, oklejanie samochodu to doskonały sposób na profesjonalne zabezpieczenie pojazdu. Dzięki tej modyfikacji lakier jest doskonale chroniony przed uszkodzeniami różnego typu. Nie należy się obawiać o jego zniszczenie, ponieważ po zdjęciu folii będzie on wyglądał tak samo, jak przed jej aplikacją. Warto pamiętać jednak o tym, aby usługę tego typu powierzać jedynie profesjonalnym firmom, ponieważ będzie to gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa.

Zapraszamy po więcej informacji: oklejanie samochodu Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =